Atatürk'ün öğrencisi toprağa verildi

 

MUĞLA’da yaşamını yitiren, Atatürk’ün eğitim için yurt dışına gönderdiği özel öğrencilerden biri olan 98 yaşındaki Prof. Dr. Ali Rıza Özbek, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden emekli olduktan sonra Muğla’da yaşamaya başlayan yüksek matematik profesörü Ali Rıza Özbek, dün tedavi gördüğü Muğla Devlet Hastanesi’nde hayata veda etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesi için eğitim amacıyla Almanya’ya gönderdiği ilk öğrencilerden biri olan Prof. Dr. Özbek bugün toprağa verildi. Kurşunlu Camii’nde düzenlenen törene, Muğla Valisi Fatih Şahin, Belediye Başkanı Osman Gürün, Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş, CHP Muğla Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, iş adamları, siyasetçiler, sevenleri ve yakınları katıldı.

Yaşantısı ve öğretileriyle çevresine örnek olan Prof. Dr. Ali Rıza Özbek, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Şehir Eski Mezarlığı’nda toprağa verildi. Gözyaşlarına hakim olamayan kızları Füsun Demircan ve Hülya Vural, definden sonra taziyeleri kabul etti.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !